Ürün Değiştirme - İade

 

İade Şartları Hakkında Bilgilendirme

Satın aldığım ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

     Tüketici Kanunu’ndaki,’’Sebep Göstermeden Cayma Hakkı’’maddesine göre, yasal süre ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk yedi gündür. İade etmek istediğiniz ürünü, siparişinizin size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde, aşağıdaki adımları takip ederek iade edebilirsiniz.

Satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, orijinal paketi, kutusu, ambalajı hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması ve varsa size gönderildiği gibi kendi özel kutusunda geri gönderilmesi gerekmektedir.

İadenizi fatura arkasındaki iade formunu eksiksiz doldurarak iade adresimiz olan Ali Paşa Mahallesi Dr. Remzi Topçam Caddesi NO:46/A Yücelen AVM Merkez/TOKAT Adresine Dilediğiniz Kargo ile ‘’Peşin Ödemeli’’olarak gönderebilirsiniz.

Dilerseniz iade ile ilgili sorunlarınız için 0 850 303 90 13 numaralı Yücelens Müşteri Hizmetleri hattımızdan veya destek@yucelens.com adresinden deksek alabilirsiniz. Destek sırasında

Lütfen, iadenizi gönderirken Kargo’nun size verdiği kargo takip numarasını belirtmeyi unutmayınız.

İade süreci iade edilen ürünün tarafımıza ulaşmasıyla birlikte başlar ve 10 gün ile sınırlıdır. İade süresine, iadenin kabul edilmesi durumunda ilgili ücretin müşteri adına bankasına yansıtılması dahildir. Kabul edilen bir iadenin ücretinin bankaya yansıtılması aşamasından sonra banka tarafından müşterinin kredi kartına yansıtılması süreci başlar. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve 1 ile 10 gün arasındadır. Bu süreç için Yücelens’in bankanıza müdahale etme hakkı yoktur.

Kusurlu Ürün İadesi

      Tüketici Kanunu’ndaki,’’Ayıplı Mal’’maddesine göre; üründen kaynaklanan herhangi bir kusurdan dolayı yapacağınız iadelerde, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Bu tür bir durumla karşılaşmanız halinde yukarıdaki adımları izleyerek ürünü tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Şikâyetiniz tedarikçi firmalara iletilerek inceleme süreci başlatılır. Üründe kullanımdan doğan bir kusur yoksa ürün bedeli tarafınıza geri döner.

İade Kapsamı Dışındaki Ürünler

      Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünlerin, tek kullanımlık ürünlerin, kopyalanabilir yazılım ve programların, hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Her türlü kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mücevherat, abiye (smokin, tuvalet vb.) kitap her türlü yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz olmaları halinde iade edilebilir. Taşınabilir bilgisayar ve masaüstü bilgisayarlar (ürünün arızalı ve ayıplı çıkması durumu haricinde) orijinal işletim sistemi kurulduktan sonra (bilgisayar kurulumu yapıldıktan sonra) iade alınmaz.


Ürün değişimi yapabilir miyim?

        Aldığınız Ürünü Değiştirmek İstediğinizde 7 gün içerisinde 0 850 303 90 13 numaralı Yücelens Müşteri Hizmetleri hattımızdan veya destek@yucelens.com adresinden destek alarak değiştirebilirsiniz.


Dikkat!

Siparişiniz size teslim edilirken mutlaka kargo görevlisinin yanında paketi açarak hasar olup olmadığına bakınız. Hasar olması durumunda ürünü teslim almayınız ve kargo görevlisinden tutanak tutmasını isteyiniz. Bu aşamaları takip etmeyerek ürünü teslim almanız halinde Yücelens sorumluluk kabul edemeyecektir.

*Ürünü almadan ambalajı açmadan kapıda iade etmeniz durumunda ise sadece ’’Kapıda İade’’ seçeneğini işaretlemeniz ve ıslak imza ile geri göndermeniz yeterlidir.

*Kapıda iade dışındaki iadeler için faturanın arkasında yer alan iade formunun ürün kodu, iade sebebi ve iade edilecek ürün adedi bölümlerini doldurunuz.

*İletmek istediğiniz özel bir durum var ise Ek Açıklama bölümüne belirtiniz.

*Formun Ad Soyad, tarih ve ıslak imza kısmını doldurmayı unutmayınız.

*Ayrıca bir ürünü iade ederken size gönderilen faturanın bir nüshasını ürünlerle birlikte mutlaka bize göndermeniz gerekmektedir. Faturası gönderilmeyen iade ürünler için iade işlemi yapılmayacak ve ürünler size karşı ödemeli kargo ile geri gönderilecektir.